Sygnowane postaciami z japońskich komiksów i animacji podzespoły zyskują na popularności. Swoją propozycję w tej tematyce tym razem przedstawiają Tajwańczycy.
Chociaż dla większości użytkowników komputerów najważniejsza jest wydajność i cena ich sprzętu, to coraz więcej osób zwraca również uwagę na jego wygląd. To właśnie dlatego GIGABYTE postanowił przygotować płytę główną dla procesorów AMD Ryzen 9000, której głównym atutem jest srebrna kolorystyka i grafiki z autorską waifu. Ale nie tylko, gdyż spełni ona też wymagania fanów podkręcania w domowym zaciszu.
Pełna prezentacja nastąpi podczas targów Computex 2026

GIGABYTE B850 AORUS ELITE-P ICE to płyta główna w formacie ATX, która wyposażona została w gniazdo AMD AM5 oraz 20-fazową (16+2+2) sekcją zasilania. Do naszej dyspozycji są cztery banki dla pamięci RAM DDR5 (do 8200 MT/s), dwa złącza PCI Express (z czego jedno to wzmocnione PCIe 5.0 x16), cztery gniazda M.2 (w tym jedno PCIe 5.0 x4) i dwa SATA III.
Panel I/O doczekał się jednego HDMI, czterech USB 2.0, czterech USB 3.2 Gen 1, dwóch USB 3.2 Gen 2 typu A i C, RJ-45 (5 Gbps), fizycznych przycisków, złącz antenowych i portów audio.

Opisywana platforma oferuje dodatkowo kilka ciekawych rozwiązań. EZ-Latch pozwala zwolnić kartę graficzną czy główny nośnik półprzewodnikowy jednym przyciskiem. Również radiator dla pozostałych SSD demontowany jest beznarzędziowo. Dopełnia to system WiFI EZ-PLUG zezwalajaćy na szybkie i łatwe podłączenie anten oraz BIOS, który ma być rozbudowany, ale intuicyjny oraz wyjątkowo estetyczny.
Cena oraz data premiery GIGABYTE B850 AORUS ELITE-P ICE nie zostały zdradzone. Więcej szczegółów zostanie ujawnione podczas tajwańskich targów Computex 2026, gdzie płyta główna ma zostać oficjalnie zaprezentowana. Pozostaje trzymać kciuki by trafiła do Europy.

Najnowsze Komentarze