Nasz powrót do świata Albionu znowu się opóźni. Tym razem branża jednak nie ufa deweloperowi i jako powód jasno uznaje zbliżający się debiut „Grand Theft Auto VI”.
Chociaż deweloper gry, Playground Games, pierwotnie zarzekał się, że w „Fable” będziemy mogli zagrać w 2025 roku, to plany te kilkakrotnie już ulegały zmiany. Najnowsze informacje wskazują, że na tytuł przyjdzie nam poczekać aż do przyszłego roku, o ile Microsoft ponownie nie zmienią swojej decyzji. A jaki tym razem jest powód? Studio oficjalnie tłumaczy się chęcią dopracowania produkcji w najdrobniejszych szczegółach. Eksperci sądzą jednak, że winna jest tu niechęć do konkurowania z „GTA 6” i „Gears of War: E-Day”.
„Fable” ma zadebiutować w lutym 2027 roku

Zespół Xboxa dodał jednocześnie, że ich premiery planowane są w taki sposób, aby były jak najbardziej dogodne dla graczy. Przesunięcie debiutu „Fable” na luty 2027 roku ma zapewnić grze nie tylko czas na ostatnie szlify, ale również uwagę, na jaką zasługuje. Firma zapewnia też, że z niecierpliwością czeka na możliwość zaprezentowania publicznie nowych, szczegółowych informacji na temat tytułu podczas wydarzenia XBOX Games Showcase. A to odbędzie się już 7 czerwca 2026 roku.
I chociaż z pewnością jest to zła wiadomość dla fanów marki, to można w niej odnaleźć również kilka plusów. Pierwotnie premiera była planowana na konsole Microsoft Xbox Series X/S oraz komputery osobiste za sprawą usługi Game Pass. W tej chwili pewnym jest już, że ukaże się ona również w tym samym czasie na Sony PlayStation 5 (Pro) oraz na platformie Steam.

Najnowsze Komentarze