Wygląda na to, że Japończycy porzucają plan dalszego wydawania swoich produkcji na platformach Steam czy EPIC Games Store. A przynajmniej tych dla jednego gracza.
Plotki o wycofaniu się z wydawania gier na PC przez Sony krążyły już od kilku miesięcy, jednak japońska firma nigdy tego oficjalnie nie potwierdziła – aż do teraz. Prezes Sony Interactive Entertainment, Hermen Hulst, powiedział, że wszystkie tworzone przez ich studia gry single player będą od teraz tytułami ekskluzywnymi dla PlayStation. Historia zatacza więc koło.
„Ghost of Yotei” i „Saros” nie zobaczymy na PC

Oficjalny powód nie został podany, ale wydaje się on dość oczywisty – multiplatformowość źle wpływa na sprzedaż konsol. A jeśli gracze zobaczą, że w wyjątkowo oczekiwane gry będą mogli zagrać tylko na sprzęcie Japończyków, to może to znaleźć odbicie w zyskach firmy. Dowodem na to jest Nintendo, które przyciąga fanów nie wydajnością swoich sprzętów, ale trzymanymi w garści markami jak „Mario”, „Zelda” czy „Pokemony”.
Oznacza to, że dwie wyczekiwane produkcje w postaci „Ghost of Yotei” i „Saros” nie zostaną wydane na komputerach osobistych. Co innego jednak z grami wieloosobowymi. Te nadal mają trafiać do osób, które stronią od PlayStation. Dodatkowo zewnętrzni deweloperzy nie są przymuszani do takiego podejścia, nawet jeśli Sony jest oficjalnym wydawcą tytułu.

Najnowsze Komentarze