Miłośników duchów i innych nadprzyrodzonych stworzeń czeka kolejna porcja tego typu rozrywki w dobrym wydaniu. Wszystko dzięki kontynuacji lubianej produkcji.
Pierwszy sezon anime „Dark Gathering” na podstawie mangi autorstwa Kenichiego Kondō debiutował na naszych ekranach w 2023 roku. Fani tej ciekawej produkcji musieli więc sporo poczekać, zanim ich uszu dotarły informacja o rozpoczęciu prac nad kontynuacją. Bo pomimo tego, że debiut jest już pewnikiem, to do premiery wciąż zostało sporo czasu. Zakłada się, że sequel trafi na ekrany nie wcześniej niż pod koniec 2026 roku.
W drugim sezonie usłyszymy dobrze już znanych aktorów

Historia serii skupia się na postaci Keitarou Gentougi. Od małego jest on potężnym medium, a jego umiejętności w kontaktowaniu się z nadnaturalnymi bytami są ogromne. Niestety, doprowadził on przez przypadek do opętania jednego ze swoich kolegów, co skończyło się dla naszego bohatera ogromną traumą. Na kilka lat zamyka się on w domu i izoluje od społeczeństwa. Kiedy jednak wreszcie postanawia zmienić swoje życie, na jego drodze staje młoda dziewczyna imieniem Yayoi Houzuki. Ta od razu rozpoznaje w nim kogoś wyjątkowego i zaprasza go, by towarzyszył jej w zwiedzaniu nawiedzonych miejsc i łapaniu złych duchów.
Zdradzono, że reżyserem nadal jest Hiroshi Ikehata („Fullmetal Alchemist: Brotherhood”, „Kill la Kill”), a nad wszystkim czuwa studio OLM. Jednak reszta osób zaangażowanych w pracę nad serią nie została ujawniona. Na szczęście znani z pierwszej części aktorzy kolejny raz użyczą swoich głosów. Potwierdzono już obecność takich nazwisk jak Yū Sasahara (Nagisa z „Zom 100: Bucket List of the Dead”), Nobunaga Shimazaki (Mahito z „Jujutsu Kaisen”) oraz Kana Hanazawa (Konoha Koga z „A Ninja and an Assassin Under One Roof”).

Najnowsze Komentarze