Różnorakie serwisy streamingowe oferują nam cały katalog różnorakich produkcji dostosowanych pod niemal każde gusta. Czy najpopularniejszy obecnie Netflix posiada coś dla fanów anime i komedii? Jak udowadnia poniższy tekst – jak najbardziej!
Wszyscy lubimy się śmiać – to pewnie to powoduje, że kategoria komedii jest jedną z najbardziej rozbudowanych w niemal wszystkich serwisach streamingowych. Można ją śmiało łączyć z wieloma innymi gatunkami – akcją, romansem, horrorem czy science-fiction – i do każdego będzie pasowała równie dobrze! A gdy dodamy do tego wolność, jaką daje nam animacja, możemy uzyskać naprawdę ciekawe, a nieraz i zaskakujące, efekty.
Netflix oferuje nam szeroką ofertę filmową, nie ma co się więc dziwić, że fani animowanej komedii również znajdą tutaj coś dla siebie, a system podpowiedzi weń wbudowany na pewno pomoże dobrać coś, co trafi w nasze gusta. Co gdyby jednak zawiódł? W takim przypadku na pomoc przychodzi nasza lista polecanych anime z gatunku komedii.
Komi Can’t Communicate

Ocenianie książki po okładce to coś, co niestety zdarza się często – przekonuje się o tym główna bohaterka tej szkolnej komedii – Shoko Komi – jej społeczna fobia jest mylona przez innych uczniów z zimną niedostępnością i wyniosłością. Sprawia to jej niemałe problemy, gdyż ta chciałaby nawiązać normalne w tym wieku przyjaźnie i znajomości, a doznaje jedynie samotności i braku zrozumienia.
Iskierka nadziei pojawia się gdy nawiązuje kontakt z Tadano Hitohito – uczniem tej samej klasy, który okazuje się być osobą mogącą pomóc jej z przełamaniem chorobliwej nieśmiałości. Dwójka bohaterów stawia sobie cel – nawiązanie przez Komi stu przyjacielskich relacji!
Little Witch Academia

Co otrzymamy z połączenia pełnego magii uniwersum jakie znamy na przykład z „Harrego Pottera” z japońskim pociągiem do abstraktu? Jak się okazuje – świetną komedię, przepełnioną typowym dla studia Trigger humorem, z dodatkiem emocjonalnych scen oraz, co może dziwić, moralnych przesłań. Sprawia to, że pozycja ta jest świetnym wyborem, gdy chcemy obejrzeć coś razem z młodszym widzem.
Historia zaczyna się gdy poznajemy naszą główną bohaterkę – Atsuko Kagari, która to mimo braku magicznych zdolności i problemów w nauce wykazuję niezwykła determinację i entuzjazm aby te umiejętności jednak posiąść. Pomogą jej w tym nauczyciele akademii czarodziejek w której to Atsuko rozpoczyna naukę, oraz nowo poznane przyjaciółki – Sucy Manbavaran, Lotte Yanson, a także prawdziwa gwiazda, znana w całym świecie Shiny Chariot.
Back Street Girls

Mafia ma swoje zasady, których łamać nie warto – japońska mafia, Yakuza, ma zasady, których łamanie może skończyć się utratą palca w ramach rekompensaty, lub… innych części ciała, jakich żaden szanujący się gangster nigdy stracić by nie chciał.
Troje członków kryminalnego syndykatu – Kazuhiko, Kentarou i Ryuu muszą odpokutować za swój tragiczny błąd – utrata palca jednak w tym wypadku to zbyt mała kara za przewinienie, a śmierć staje się jedną z opcji postawioną przed naszymi bohaterami. Jednak jest też drugi sposób na odpokutowanie swoich grzechów – wyprawa do Tajlandii, zmiana płci i zostanie idolkami w japońskiej branży rozrywkowej. Trójka byłych gangsterów musi zmagać się od tego momentu z życiem w blasku fleszy jako kobiecy zespół kontrolowany zza kulis przez mafijnych bossów, oraz swoją przeszłością – co powoduje dziesiątki przezabawnych sytuacji.
Aggretsuko

Czyli – co gdyby przedstawić disneyowską Zootopię w nieco bardziej dorosłym świetle. Główną bohaterką animacji jest antropomorficzna czerwona panda – Retsuko, pracownica biurowa w jednej z ogromnych korporacji. Z pozoru miła, uległa i pomocna, jednak w środku gotująca się z wściekłości na otaczający ją z każdej strony korpoświat pełen nierówności, stresu i braku perspektyw. Co więc zostaje innego jak odreagowanie ciężkiego dnia w biurze wizytą w karaoke i wykrzyczenie swego żalu w rytm death metalu – bo to właśnie czyni niepozorna główna bohaterka.
Animacja świetnie ukazuje codzienne problemy pracy w korporacji – presję, rywalizację, dyskryminację płciową, a także porusza problematykę relacji międzyludzkich i życia towarzyskiego dorosłych singli. Poważne tematy i problemu zostają nam przedstawione w pełnej kolorów i humoru opowieści mającej już kilka sezonów.
Smocza Pilotka: Hisone i Masotan

W tym anime poznajemy młodą pilotkę myśliwca – Hisone Amakasu. Zostaje ona przyjęta do japońskiej wojskowej bazy lotniczej sił samoobrony gdzie ma nauczyć się obsługiwać tego typu sprzęt. Zaskoczeniem okazuje się, że nie jest to jak można by oczekiwać samolot odrzutowy, a… smok imieniem Masotan!
Anime skupia się na relacjach zachodzących na przestrzeni czasu między Hisone i Masotanem – nie tylko na płaszczyźnie pilot – „myśliwiec”, ale też jako przyjaciele, odkrywający siebie nawzajem. Nasza pilotka nie jest jedyną osobą potrafiącą komunikować się ze smokami i używać ich umiejętności. W bazie sił powietrznych jest kilka innych bohaterek również to potrafiących, co naturalnie powoduje kolejne problemy i wprowadza rywalizację wśród duetów o miano tego najlepszego.
Hi Score Girl

Historie o tym, że ktoś poznał swoją drugą połówkę podczas grania w gry wideo to dzisiaj nic niezwykłego – co innego w latach dziewięćdziesiątych, kiedy toczy się akcja „Hi Score Girl”. Nasz bohater, Haruo, podczas grania w jednym z salonów z automatami w Street Fightera spotyka niezwykłą dziewczynę. Jest to pochodzącą z bogatej rodziny Aki, która to okazuję się być nie tylko utalentowanym graczem, ale nawet lepszym od niego!
Dzięki swojemu zainteresowaniu grami wideo Haruko i Aki powoli zbliżają się do siebie i nawiązują silną więź, która stopniowo wraz z pojawianiem się nowych tytułów i upływem czasu zmienia się z przyjaźni w romans. Seria pełna jest nostalgii i sentymentu do przełomu wieków, sprawne oko z pewnością wypatrzy dziesiątki nawiązań do popkultury poprzednich dekad.
Yakuza w fartuszku

Anime opowiada o byłym członku yakuzy, Tatsu, który po zakończeniu kariery gangsterskiej postanawia zająć się domem i stać się idealnym mężem dla swojej żony Miku. Fabuła serii skupia się na tym, jak bohater musi dostosować swoje zachowanie do życia i pracy domowej, co prowadzi do wielu zabawnych sytuacji. Mimo że Tatsu nie jest już aktywnym gangsterem, jego wygląd i sposób bycia sprawiają, że nadal budzi strach u ludzi wokół niego, co prowadzi do komplikacji w jego życiu codziennym.
Seria z humorem i ironią przedstawia codzienne życie „kury domowej”, ukazując, że praca w domu może być równie wymagająca jak każda inna – nawet ta w Yakuzie. A gdy dodamy do tego relacje społeczne pomiędzy bohaterem a sąsiadami czy przyjaciółmi, kto wie czy nie jest nawet trudniejsza.
Najnowsze Komentarze